Dzień Informatyka 2023

Informatycy to bardzo cenione i ważne osoby w każdej organizacji. Oddanie szacunku dla pracy informatyków jest możliwe każdego roku 8 czerwca, bo w ten dzień przypada ich święto. #DzieńInformatyka to możliwość zwrócenia uwagi jak dynamiczna i wszechobecna jest #informatyka w naszym życiu. Jest to dziedzina, która się rozwija z bardzo dużą prędkością. Właściwie każdego dnia mamy do czynienia z nowinkami technologicznymi 🤖 i z osiągnięciami w dziedzinie informatyki – czasami całkowicie przebudowującymi nasze podejście do pracy, odpoczynku czy rozrywki. Nasze życie się zmienia dzięki informatyce na lepsze 😊. Warto więc docenić ludzi IT i ich niesamowity wkład w naszą cyfrową przyszłość.
Ale kto tak naprawdę jest „informatykiem”? Można się zagubić, bo na rynku funkcjonuje wiele zawodów i specjalizacji związanych z informatyką. Informatyków znajdziemy blisko obszarów: #AI sztucznej inteligencji, ekonomii, automatyzacji, cyberbezpieczeństwa czy #bigdata przetwarzania danych. O informatykach mówimy też wtedy kiedy ktoś programuje lub tworzy systemy, np. jest inżynierem oprogramowania, analitykiem czy architektem. Informatycy mogą też być naukowcami czy inżynierami zajmującymi się innymi dziedzinami takimi jak: biologia 🦖 , fizyka 🔭 czy medycyna 💉 . Informatyków znajdziemy więc w szkole 🏫 czy w kadrze sportowej 🏅 , w sklepie internetowym oraz stacjonarnym, w wojsku 🔫 czy w fabryce 🏭 , na linii produkcyjnej… Doceńmy również #informatyków, którzy posiadają różne umiejętności miękkie i umieją zbudować pomost między technicznologią a biznesem. Nie tylko #technologia, nie tylko #geeks zmieniają świat… #Innowacje idą w parze z umiejętnościami miękkimi, logicznym myśleniem czy o umiejętnościami analizy problemów i korzystania z różnych narzędzi do realizacji celów biznesowych.

Z okazji Dnia Informatyka chcielibyśmy złożyć życzenia wszystkim Informatyczkom i Informatykom oraz Pasjonatom informatyki – żeby wszystko zawsze działało jak należy, żeby wasz kod był wolny od błędów, a każda usługa informatyczna była dostępna bez przeszkód 24/7.

Na koniec, chcielibyśmy podzielić się z Wami raportem 📈 z ostatniej chwili: w tym roku Dzień Informatyka przebiegł bez żadnych problemów. Nie odnotowano żadnych awarii ani niepowodzeń w projektach. Wszystkie systemy ⚙ działały idealnie…