ImprezyWydarzenia

Informatyka od Kulis – 3CityElectronics

Zgodnie z planem 29 stycznia o 15:00, spotkaliśmy się w siedzibie gdańskiej firmy 3CityElectronics. Była to kolejna z naszych imprez w ramach cyklu „Informatyka od Kulis”.

Ci z nas, którzy zdecydowali się wziąć udział, na pewno nie zmarnowali swojego czasu. Zobaczyliśmy jak produkuje się nowatorskie w skali światowej rozwiązania, wykorzystujące najnowsze osiągnięcia technologii półprzewodnikowej. Stosowane narzędzia, techniki projektowe i technologia wytwarzania nie odbiegają od tego, czym chwalą się liderzy branży. Okazuje się, że w Trójmieście powstają tablety, komputery PC, o rozmiarze karty kredytowej i telefony komórkowe o unikalnych właściwościach.

Powstają to jak najbardziej właściwe określenie, bo realizuje się tutaj zarówno projekty układów elektronicznych, wielowarstwowych płytek PCB, montaż prototypów i małych serii. Tutaj także powstaje oprogramowanie najniższego poziomu jak i implementacje systemów operacyjnych typu Linux, Android czy Windows. Olbrzymia zaletą i przewagą takich rozwiązań jest to, że powstają tutaj i dostosowanie ich do nowych wymagań klienta czy żądań rynku jest szybsze i o wiele tańsze niż w przypadku rzeczy importowanych z Zagranicy.

Firma 3CTE realizuje głównie projekty na zlecenie. Prowadzi także własne prace rozwojowe. Ponieważ istotna część prac firmy jest objęta umowami ochrony własności intelektualnej, pokazanie szczegółów ich pracy wymaga dodatkowego uzgodnienia. Prezes firmy 3CTE p. Zbigniew Niemcunowicz przyrzekł nam uzgodniony materiał do publikacji – za kilka dni pokażemy więcej!