AktualnościImprezyWydarzenia

Drony – Informatyka od Kulis! (Video)

Inspire w locie
DIJ Inspire 1 w locie

15 października w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Informatyka od Kulis!” poświęcone bezzałogowym statkom powietrznym (UAV) – dronom. W seminarium wzięło udział ponad dwadzieścia osób z Trójmiasta, Olsztyna i Torunia.

Poprowadzony w ciekawy sposób wykład pana Marcina Żukowskiego z Europejskiego Instytutu Bezpieczeństwa Wewnętrznego spotkał się z dużym zainteresowaniem i żywym odzewem.

Kolejne wystąpienie dotyczyło budowy i zasad ich lotu. Dowiedzieliśmy się także, jak w Polsce uregulowane zostały zasady użytkowania dronów.

Tematyka okazał się bardzo ciekawa, a żywy odzew z sali potwierdził potrzebę popularyzacji wiedzy w tym obszarze. Interesująca dyskusja trwała przez wiele minut i tylko zaplanowany pokaz lotu wielowirnikowca, profesjonalnie zrealizowanego przez pilota z zespołu DroneVision spowodował, że została przeniesiona na chwilę na pole wzlotu.

Po zakończeniu pokazu powróciliśmy do gorącej dyskusji w sali seminaryjnej. Nasi koledzy Informatycy i sympatycy naszego spotkania wykazali duże zainteresowanie tą problematyką i całkiem sporą wiedzę o temacie.

Seminarium miało oprawę medialną zrealizowaną przez zaprzyjaźnioną firmę MBC z Gdańska. Za kilka dni będzie można zobaczyć fotoreportaż i filmowe nagranie z seminarium i pokazu. Zapraszamy do śledzenia naszej strony.

Andrzej Majewski
Prezes Oddziału Pomorskiego