ImprezyWydarzenia

3CTE – Informatyka od Kulis

Kilka słów o Gospodarzu ostatniego spotkania „Informatyki od Kulis”

3City Electronics to polska firma technologiczna specjalizująca się w projektowaniu i produkcji innowacyjnych urządzeń na zlecenie klientów z wielu branż przemysłu między innymi:
branży energetycznej, telemetrycznej, komunikacyjnej, czy militarnej. Na rynku 3City Electronics istnieje od 2013 roku, jednak może pochwalić się już niejednym osiągnięciem w dziedzinie nowoczesnej elektroniki. Głównymi klientami firmy są czołowi przedstawiciele największych europejskich przedsiębiorstw IoT i wearables.

Firma posiada szerokie portfolio produktów dedykowanych pod konkretne, indywidualne zapotrzebowanie klienta. To, co wyróżnia 3City Electronics to przede wszystkim kompleksowe
wykonanie usługi począwszy od pomysłu, poprzez stworzenie projektu, wykonanie całej elektroniki i mechaniki urządzenia, po jego certyfikację i wprowadzenie na rynek, a przy tym zapewnianie testowania na każdym etapie produkcji. Większość prac realizowanych jest pod umowami o zachowaniu poufności dlatego firma ma możliwość prezentowania tylko ogólnych informacji o niektórych produktach.

Fermio–EM to jednopłytkowy komputer o rozmiarach karty kredytowej, którego zastosowanie ograniczone jest jedynie wyobraźnią użytkownika. Sercem układu jest procesor Intel® Quark SoC X1000 dedykowany pod urządzenia przemysłowe, IoT oraz wearables.
Fermio EM
Debugger XL to wielofunkcyjne narzędzie przeznaczone dla deweloperów systemów wbudowanych, elektroników i programistów. Mnogość interfejsów umożliwia komunikację z różnymi mikrokontrolerami. Urządzenie służy do programowania i debuggowania kontrolerów poprzez interfejs JTAG oraz SWD, a także do odczytywania i programowania pamięci flashowych.
Dzięki użyciu układu CPLD debugger jest całkowicie konfigurowalny. Każdy z 32 pinów może być dowolnie zaprogramowany, zgodnie z potrzebami użytkownika.
debugger
FERMIO – GW to urządzenie stworzone w celu zbierania, zabezpieczania i rozsyłania danych pobieranych od urządzeń elektrycznych. Urządzenie to posiada wiele interfejsów komunikacyjnych pomimo swojego małego rozmiaru i niskiego zużycia prądu. Możliwość transmisji Ethernet sprawdza się kiedy połączenie sieci bezprzewodowej jest niemożliwe, bądź
niepożądane. Natomiast zastosowanie Bluetooth®LE rozszerza możliwości komunikacyjne urządzenia oraz optymalizuje zmniejsza zużycie energii między elementami np. inteligentnych
budynków. Dodatkowo urządzenie wspiera WLAN/WAN/GSM/LTE/4G/EDGE/CDMA z możliwością dowolnej konfiguracji dzięki wykorzystaniu interfejsu miniPCIe. Poprzez dodatkowe
złącza istnieje możliwość rozbudowy urządzenia o potrzebne klientom dodatkowe opcje.

Fermio GW
W tym roku Firma 3City Electronics weźmie udział w międzynarodowych targach branżowych Embedded World 2016 w Norymberdze, gdzie wystawi jeden ze swoich najnowszych produktów bazujący na procesorze Intel N3000 z rodziny Braswell.

Braswell

Ten niewielki komputer nie odbiega swoją funkcjonalnością od pełnowymiarowych urządzeń. Płytka ma pamięć RAM 2GB, wbudowaną pamięć 32GB NANDrive™, SATA SSD, wyświetlacz
HD-ready 720×1280 AMOLED 5″, wspiera komunikację radiową 3G/LTE/WiFi/BLE/GPS oraz działa w przemysłowym zakresie temperatur. Komputer może pracować w systemach: Linux, Windows 8.1 oraz Windows 10.

3City Electronics stale się rozwija i tworzy coraz to nowsze i bardziej zaawansowane projekty. Ambitny zespół tworzą wysoce wyspecjalizowani inżynierowie posiadający wieloletnie
doświadczenie i ogromną wiedzę. Firma staje się coraz bardziej rozpoznawalna zarówno w Polsce jak i w Europie, a jej udział w wielu międzynarodowych programach stanowi o jej wielkim potencjale.

Dodatkowo – pokazuje jaki potencjał intelektualny i technologiczny posiada Trójmiasto i całe Pomorze. Firmy takie jak 3CTE dają spory impuls w rozwój informatyki w naszym regionie. Poprzez wykorzystanie technologi projektowych na światowym poziomie realnie lokuje nasz region na „przednim zboczu” rozwoju w branży elektroniki i informatyki.