AktualnościKoło Warmińsko-MazurskieWydarzenia

Dni Otwarte ECDL

W dniach 18-24.03.2019 w całej Polsce odbywają się dni Otwarte ECDL. W ramach Dni Otwartych przybliżane są zagadnienia związane z programem ECDL obejmującym umiejętności z obszaru podstawowej obsługi komputera. Program ECDL zawiera również certyfikaty umiejętności związane z Edycją Obrazów, Tworzeniem Stron www, obsługą programów do Zarządzania projektami oraz programów do projektowania GIS czy CAD.  Ciekawą propozycje stanowią certyfikaty branżowe e-Nauczyciel oraz e-Urzędnik.  Najnowszym certyfikatem wdrażanym w PTI jest Certyfikat Zawodu Informatyka EUCIP. W ramach Dni Otwartych można zapoznać się z Sylabusami tych certyfikatów, sprawdzić swoje umiejętności w ramach egzaminów próbnych i poznać zasady certyfikacji na platformie egzaminacyjnej eecdl.pl.

W ramach Dni Otwartych będą tez udzielane informacje dotyczące działania PTI w programie „Klasa z ECDL”.

W Centrach Egzaminacyjnych gdzie organizowane będą przedsięwzięcia Dni Otwartych można będzie uzyskać informacje na temat certyfikatu Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji – CUK-PP Certyfikat Umiejętności Komputerowych – Poziom Podstawowy. W sierpniu 2018 r. decyzją Ministra Cyfryzacji, działającego na podstawie Ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r., do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji włączono zgłoszoną przez PTI kwalifikację  Certyfikat Umiejętności Komputerowych – poziom podstawowy (CUK-PP), której uszczegółowieniem jest kwalifikacja ECDL BASE. Opis kwalifikacji można znaleźć w Rejestrze (https://rejestr.kwalifikacje.gov.pl/frontend/index.php?r=kwalifikacja%2Fview&id=12622).

W województwie warmińsko-mazurskim Centra Egzaminacyjne ECDL, gdzie można zdawać egzaminy organizują wraz z Koordynatorem Regionalnym wydarzenia następujące:

Centrum Egzaminacyjne ECDL PL-CE0035 WMZDZ  10-548 Olsztyn, ul. Mickiewicza 5 

 1. Akcja informacyjna na temat certyfikatów Programu ECDL w 12 ośrodkach Warmińsko – Mazurskiego ZDZ (WM ZDZ) na terenie całego województwa Warmińsko-Mazurskiego
 2. Przeprowadzenie sesji egzaminów próbnych w Laboratorium ECDL WM ZDZ w Olsztynie. Wśród uczestników przeprowadzenie egzaminów próbnych ECDL.

Centrum Egzaminacyjne PL-CE0140 Wyższa Szkoła Informatyki i Zarzadzania, 10-900 Olsztyn, ul. Artyleryjska 4 – przedsięwzięcia w szkołach

 1. Zespół Szkół w Lubawie – ul. Gdańska 25 14-260 Lubawa – stoisko informacyjna promocyjne programu ECDL, akcja informacyjna w klasach w czasie zajęć z Informatyki  oraz organizacja i przeprowadzenie Konkurs informatyczny
 2. Szkoła Podstawowa nr 33 – 10-689 Olsztyn, ul. Stramkowskiej 13 –gry i zabawy edukacyjne z komputerem. Programowanie z żółwiem i  czarowanie z Baltiem.
 3. Zespół Szkół w Barczewie, 11-010 Barczewo, ul. Północna 14 – akcja informacyjna w klasach, konkursy informatyczne
 4. Zespół Szkól Nr6 Ełk, 19-300 Ełk, ul. Kajki 4 – akcja informacyjna w klasach, konkursy informatyczne
 5. Zespół Szkól Ekonomicznych im. M. Kopernika w Olsztynie –przygotowanie okolicznościowej gazetki szkolnej związanej z Dniami Otwartymi ECDL. Akcja informacyjna w każdej klasie i działalności i certyfikatach ECDL. Przygotowania uczniów do egzaminów ECDL.
 6. Niepublicznego zespołu szkół i placówek edukacja dla przyszłości”, Lamkowo 29 11-010 Barczewo – konkursy informatyczne w szkole.
 7. Szkół Ponadgimnazjalnych Mickiewicza 11, 11-320 Jeziorany – konkursy informatyczne w szkole.

Centrum Egzaminacyjne ECDL PL-CE-0174 NGO, Olsztyn, Curie Skłodowskiej – działania informacyjne

Centrum Egzaminacyjne ECDL PL-CE-0179 Edugika Centrum Szkoleniowe, Olsztyn, ul. Warmińska 14/5

 1. 19 marzec  – Bezpłatne warsztaty z arkusza kalkulacyjnego – powtórzenie i  przygotowanie do egzaminu ECDL na poziomie podstawowym (B4) oraz na poziomie zaawansowanym. Wśród uczestników rozlosujemy vouchery na egzaminy ECDL.
 2. 23 marca – Zaproszenie słuchaczy szkół policealnych prowadzonych przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne (technik rachunkowości i technik administracji) do zapoznania się z programem ECDL oraz kwalifikacją ZSK w obszarze  CUK PP
 3. Organizacja Konkursu informatycznego na temat umiejętności ECDL w placówce Edugika. Dla wygranych możliwość przystąpienia do egzaminu ECDL.

Pozdrawiam

Hanna Pikus / Koordynator Regionalny ECDL Olsztyn