Aktualnościaktualności pasekImprezy

List Prezesa Oddziału Pomorskiego PTI do Organizatorów i Uczestników Konferencji „Informatyka w Edukacji” w Toruniu 2017

List Prezesa Oddziału Pomorskiego PTI do Organizatorów i Uczestników Konferencji „Informatyka w Edukacji” w Toruniu 2017 (LINK)

 

 

Szanowni Państwo!

Bardzo się cieszę, że dzisiejsze spotkanie zgromadziło tak wielu znamienitych Przedstawicieli świata edukacji. Szczególnie mocno dziękuję Wszystkim Państwu za zaangażowanie w sprawy edukacji informatycznej. Jestem głęboko przekonany, że  informatyka daje możliwość w  przyszłości osiągnięcia przez nasz kraj trwałej przewagi konkurencyjnej i zachowania dojrzałości w stosowaniu technik komputerowych w społeczeństwie. Proces kształcenia oparty o nowoczesne metody nauczania i technologie pomaga w dobrym przygotowaniu młodych ludzi do dorosłego życia zawodowego.

 

Korzystając z tej wyjątkowej okazji, chciałbym przekazać Państwu życzenia owocnych obrad i dyskusji, a inspirujące refleksje po konferencji z pewnością będą pobudzać inicjatywy edukacyjne i zachęcać dzieci i młodzież do nauki informatyki.

 

Z poważaniem

Tadeusz Kifner

Prezes Zarządu Oddziału Pomorskiego

Członek Zarządu Głównego

Polskie Towarzystwo Informatyczne