Aktualnościaktualności pasekKoło Warmińsko-MazurskieWydarzenia

Działania Oddziału Pomorskiego

Szanowne Koleżanki i Koledzy,

dla mnie udział w działaniach Polskiego Towarzystwa Informatycznego to zaszczyt. Dziękuję za każdy oddany głos i wyróżnienie jakim jest zasiadanie w gronie Zarządu Oddziału i Zarządu Głównego PTI. To wielkie wyróżnienie kolegów „po fachu”, a przy okazji możliwość współpracy z osobami, które podziwiam i traktuję jako ikony polskiej informatyki.

 

Nie zwalniając tempa, zachęcam do dyskusji nad przyszłością PTI i naszego oddziału. Każda uwaga czy sugestia jest mile widziana. Stowarzyszenie tworzą ludzie, a nie członkowie zarządu :). Każdy z nas… To jest nasz oddział… Planuję spotkanie programowe, na które już teraz wszystkich zapraszam, odbędzie się ono w sierpniu pod koniec wakacji.

 

W międzyczasie chciałbym się podzielić swoją wizją działań Oddziału Pomorskiego PTI. Prowadzenie oddziału to wielkie wyzwanie. Chciałbym skupić się w czasie mojej kadencji na następujących 2 filarach: współpraca i otwartość.

 

Kreowanie pomostu współpracy

Dla mnie ta kadencja to niesamowita okazja do budowy pomostu między nauką, sferą edukacyjną i twardym biznesem. Pomost, który wpływa na konkurencyjność nas jako informatyków, ale też konkurencyjność gospodarki Polski, konkurencyjność uczelni czy firm. Informatycy są skarbem na rynku pracy… a PTI może być katalizatorem współpracy między różnymi środowiskami. Stawiam na realizację wspólnych wartościowych inicjatyw, które pozwolą kreaować „informatykę przyszłości”. Wymieniajmy wiedzę, prowadźmy wspólne przedsięwzięcia, budujmy nowe rozwiązania technologiczne… Dajmy sobie szansę zaprojektowania informatyki przyszłości.

 

Budowanie otwartości

Wierzę, że PTI to miejsce dla każdego informatyka i miejsce szczególne dla młodych ludzi. Młodzi ludzie, którzy wchodzą na rynek pracy (i Ci, którym zostało jeszcze parę lat edukacji informatycznej), to za kilka lat kwiat inżynierów Polski :). To oni będą odpowiadać za działanie systemów w bankach czy aparatury medycznej w szpitalu. PTI integruje osoby z różnych kręgów. Znajdziemy więc w naszych szeregach osoby z uczelni, szkół i administracji, freelancerów czy osoby z firm komercyjnych i dostawców usług IT. Kreujmy więc postawy, odświeżmy sieć kontaktów, pokażmy młodym ludziom możliwości i dajmy im dostęp do mentorów (ikon) informatyki. Jednocześnie dajmy sobie samym szansę spotykania się, „bycia razem” i przyjemnego spędzania czasu. Tak, tak… to jest podstawa naszego stowarzyszenia 🙂 łączyć ludzi o podobnych zainteresowaniach :).

ale dość już gadania… dużo pracy przed nami…

Z poważaniem

Tadeusz Kifner

Prezes Zarządu Oddziału Pomorskiego

Członek Zarządu Głównego

Polskie Towarzystwo Informatyczne