Aktualności

Odszedł od nas nasz kolega Mirosław Rybczyński…

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o tym, że 14 listopada 2020 w szpitalu na Gdańskiej Zaspie w wieku 82 lat odszedł od nas nasz kolega Mirosław Rybczyński.

Mirosław Rybczyński (archiwum prywatne)

Człowiek nieprzeciętny, bardzo twórczy, prawy, pogodny, życzliwy, pracowity, o wielu pasjach i zainteresowaniach.

Absolwent Politechniki Gdańskiej, długoletni członek Polskiego Towarzystwa Informatycznego –Oddziału Pomorskiego PTI. W 2018 roku, z okazji obchodów 70 – lecia Informatyki Polskiej (1948 – 2018) został odznaczony okolicznościową statuetką, przyznaną przez kapitułę PTI osobom i instytucjom szczególnie zasłużonym dla rozwoju informatyki polskiej.

Przez wiele lat pracował w Centrum Techniki Okrętowej w Gdańsku, wnosząc bardzo wiele w rozwój, zastosowania techniki i informatyki do szerokiego zakresu prowadzonej działalności CTO – krajowej i zagranicznej. Sprawował też funkcję Dyrektora Naczelnego CTO.

Poza pracą zawodową był aktywnym członkiem wielu Stowarzyszeń, m.in. : Międzynarodowe Stowarzyszenie „Horologium”, Towarzystwo opieki na zabytkami, Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Morskiego, TOP KORAB – Towarzystwo Okrętowców Polskich.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 28 listopada 2020 (sobota). Msza święta pożegnalna zostanie odprawiona w kościele św. Jakuba w Gdańsku o godz. 11:00. Następnie o godz. 12.30 odbędą się uroczystości pogrzebowe w kaplicy i na Cmentarzu Garnizonowym w Gdańsku.

Wszystkim Bliskim ś+p Zmarłego składamy serdeczne wyrazy współczucia i bliskości z Wami.

Drogi Mirku – dziękujemy za Twoją obecność wśród nas.

Do zobaczenia po drugiej strony Drogi………………………………….

Spoczywaj w pokoju

koleżanki i koledzy

z Oddziału Pomorskiego PTI

Gdańsk, listopad 2020